Javascript Menu by Deluxe-Menu.com
Haber Arşivi
 
ARDEŞENDE BARİŞ İÇİNDE YARIŞ
ARDEŞENDE BARİŞ İÇİNDE YARIŞ

Şentepe mahallesinde yapılan 7 metre uygulaması ile birlikte betonlanan mahalle yolunun açılışı Ardeşen kaymakamı Cemil Kılınç, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan ve Anavatan Partisi Belediye Başkan Adayı Temel Eryılmaz, İlçe Müftüsü Ali Osman Küçükahmet, Kamu İdarecileri, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Fatih Öney, Köy Muhtarlar Derneği Başkanı D.Ali Balsüzen, Mahalle ve Köy Muhtarları, ayrıca çok sayıda vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

 
 
Belediye Fen İşleri Müdürü Mustafa Ön’ün yaptığı Şentepe Mahallesi yol açılış  sunumunda ilk söz Mahalle Muhtarı Yaşar Birinci’ye verildi.  Muhtar Birinci yaptığı açıklamada “Belediyemizden bugüne kadar istediğimiz bütün yardımları aldık. Şentepe mahallesinde yol genişlemesinde 7 metre uygulamasını vatandaşlardan imza toplayarak 1200 metre genişleme ve betonlama çalışması yapıldığını”  söyledi.
 
 
 
 

Ardeşen Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Fatih Öney, yaptığı açıklamada “bu güne kadar geçen 5 yılda belediye başkanımız ve ekibiyle birlikte kararlılıkla sürdürülen 7 metre uygulaması ile mahallelerdeki yolların en az 50 yıllık ihtiyaca cevap verdiğini ve bu çalışmaların bütün mahallelerde aynı şekilde devam ettiğini” söyledi.

 

Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan yaptığı açıklamada “ 5 yıl önce bir karar aldık ve bu kararda vatandaşlarımızın en az 50 yıllık ihtiyaçlarını gidermek zorundaydık. Bu kapsamda 30 yıl önce 4 metre yapılan betonlarla bu insanlar hizmet gördüyse bizim yapacağımız hizmette en az 50 yılı kurtarmak zorunda idi. Bir siyasetçi için bir idareci için bir risk taşıyorduk, yapabilir miyiz diye çok endişe taşıdık, ama kararlı duruşumuz neticesinde  başarılı olduk” dedi.

 

Ardeşen Kaymakamı Cemil Kılınç, yaptığı konuşmada “yol medeniyet demektir. Bunu herkes biliyor. Her insan doğduğu, büyüdüğü baba ocağına bir bağlılık taşır. Ama oraya gidecek yolu, içecek suyu yoksa bu duygusal bağ zamanla zayıflar vedoğduğu yerden uzaklaşır. Böylece kültürel yozlaşma başlar. Bu vesile ile yapılan bu önemli hizmetler takdirle karşılanmaktadır” dedi.

Açılışın ardından Başkan Sinan ve Başkan Adayı Eryılmaz vatandaşlarla “barış içinde yarış” mesajı verilen horon halkasında bir araya geldiler.
 
 


Geri Dön
 
Eklenme Tarihi : 10.03.2009
Bu yazıyı arkadaşıma yolla
  Bu yazıdan çıktı ver
Sayfanın başına git

Ardeşen Belediyesi
Hizmet Standartları

 
Duyurular
 
 
 
Site İçi Arama
Gelişmiş Arama
---------------------------------
 


 
Adres : Atatürk Cad. No: 69 Ardeşen/RİZE
Telefon : +90.464 715 16 66 | Fax : +90.464 715 13 51 | E-Posta : bilgi@ardesen.bel.tr
Ardeşen Belediyesi ©2007 Tüm Hakları Saklıdır.